pożyczki prywatne kogo polecacie
Pożyczki prywatne

10 zalet pożyczek prywatnych – o czym warto wiedzieć?

Prywatna pożyczka to olbrzymia szansa na poprawę swojej niekorzystnej sytuacji finansowej. Z takiej formy wsparcia finansowego korzystają przede wszystkim osoby z negatywną historią kredytową, które nie są w stanie ubiegać się o pożyczkę w banku. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na dowolnie wybrany cel i nie trzeba tego na żadnym etapie dokumentować. Jakie są największe zalety prywatnych pożyczek? Oto 10 powodów, dla których warto zdecydować się na ich zaciągnięcie.

Ekspresowe pieniądze i możliwość uzyskania wsparcia przez Internet

Pierwszą zaletą prywatnych pożyczek jest na pewno to, że pieniądze otrzymuje się w ekspresowym tempie i nie trzeba na nie czekać długimi tygodniami. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku pilnych wydatków, np. na opłatę rachunków, czesnego na studiach czy też leków i kosztów leczenia. Ponadto takie wsparcie jest dostępne również w wersji internetowej, a co za tym idzie wszystkie formalności załatwi się bez wychodzenia z domu.

Bez sprawdzania baz i przedstawiania zaświadczeń oraz łatwe wyszukanie pożyczkodawcy

Trzeci mocny punkt prywatnych pożyczek to z całą pewnością omijanie baz dłużników oraz brak konieczności przedstawiania rozmaitych zaświadczeń, w tym o:

  • dochodach,
  • zatrudnieniu.

Prywatnego pożyczkodawcę można wyszukać na specjalnie przeznaczonych do tego serwisach. Wystarczy odrobina zaangażowania i znajdzie się właściwego człowieka, który udzieli osobie w potrzebie pożyczki. Pieniądze są dostępne również dla osób z zajęciem komorniczym.

Brak zabezpieczeń i absolutne minimum formalności

Jedną z największych zalet pożyczek prywatnych jest to, że zainteresowani nie muszą przedstawiać żadnych zabezpieczeń oraz hipoteki. Dodatkowo cała czynność nie jest zbyt skomplikowana, gdyż klientów obowiązuje absolutne minimum formalności. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy prawidłowe wypełnienie wniosku i okazanie dowodu osobistego (potwierdzenie tożsamości). Pożyczki tego typu są udzielane na weksel.

pożyczki prywatne od ręki

Brak śladów w BIK oraz przejrzysta umowa pomiędzy zainteresowanymi stronami

Kolejnym powodem, który może doprowadzić do tego, że osoby w kryzysowej sytuacji finansowej zainteresują się prywatnymi pożyczkami jest brak śladów w BIK. Przyda się to w momencie, gdy w niedalekiej przyszłości sytuacja klienta się poprawi i taka osoba zechce wnioskować o kredyt w banku.

Oczywiście wypłata pieniędzy w formie prywatnej pożyczkwiąże się z podpisaniem odpowiedniej umowy. Najważniejsze jest to, że taka umowa jest przejrzysta i nie znajdują się w niej żadne podejrzane zapisy (oczywiście przed podpisaniem warto ją dokładnie przeczytać). Kluczową kwestią jest to, aby zawrzeć w niej wszystkie istotne informacje (dane osobowe oraz pożyczkowe, kwotę pożyczki, czas trwania umowy itd.).

Brak jakichkolwiek ograniczeń i górnego kryterium wiekowego oraz zróżnicowane kwoty pożyczek

Niezaprzeczalnym atutem prywatnych pożyczek jest brak jakichkolwiek ograniczeń, a więc o taką formę wsparcia mogą wnioskować m.in. osoby bezrobotne, zadłużone i znajdujące się od dłuższego czasu w kłopotliwej sytuacji finansowej. Wystarczy, że zainteresowane strony dogadają m.in. sobą kwestie związane z/ze:

  • oprocentowaniem,
  • sposobem spłaty pożyczki,
  • wysokością rat.

W przypadku pożyczek prywatnych nie trzeba się też martwić górnym kryterium wiekowym (zwykle w bankach granica ta wynosi 65 lat). Co istotniejsze potencjalni klienci mogą wnioskować o zróżnicowane kwoty pożyczek (od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych). Warto to sobie jednak dokładnie przemyśleć i określić swoje aktualne możliwości finansowe.

 
Kontakt

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *