Firmy pożyczkowe w Irlandii
Finanse Polaków za granicą

Firmy pożyczkowe w Irlandii

Firmy pożyczkowe w Irlandii- gdzie można pożyczyć pieniądze i na jakich zasadach?

Kredyt w Irlandii może mieć postać pożyczki osobistej, kredytu hipotecznego, kredytu gotówkowego, samochodowego, jak i innych zobowiązań finansowych. Środki pieniężne można uzyskać z różnych firm pożyczkowych działających w tym kraju, zarówno banków, jak i instytucji pozabankowych.

Firmy pożyczkowe w Irlandii

Polacy zamieszkujący i pracujący w Irlandii mogą skorzystać z ofert:

 • Bank of Ireland,
 • DebtSolv,
 • Clann Credo- community loan finanse,
 • Drogheda Credit Union Limited,
 • Clonmel Credit Union,
 • Dungarvan Credit Union Limited,
 • Otter Financial.ie,
 • First Choice Credit Union ltd,
 • Oakam.

Pożyczka dla Polaków od Oakam

Firma pożyczkowa Oakam udostępnia Polakom zamieszkującym Wyspy Brytyjskie zaciągnięcie szybkiej pożyczki. Maksymalna kwota zaciągniętego zobowiązania może wynieść do 5000 funtów, natomiast spłata może zostać rozłożona na okres do 36 miesięcy. Firma działa na rynku od 2007 i kieruje swoja ofertę do osób, które z pewnych powodów nie mogą starać się o pożyczkę z banku. Na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę z Oakam mogą liczyć :

 • osoby nie posiadające historii kredytowej,
 • osoby, które dopiero co przeniosły się do Irlandii,
 • osoby, które miały już kiedyś problemy finansowe.

Co ważne, strona firmy pożyczkowej posiada polską wersję językową, co znacznie ułatwia cały proces zaciągnięcia pożyczki. Oakam proponuje swoim klientom dwa produkty, czyli Oakan Loan i Lift Loan.

Kredyt w Irlandii- jakie wymagania należy spełnić?

Aby otrzymać kredyt w tym kraju, należy w pierwszej kolejności wnioskować o niego w danej instytucji finansowej. Wiele osób decyduje się na zgłoszenie do banku, w którym posiada już konto, co skraca czas, jaki jest potrzebny do otrzymania wsparcia finansowego. W innym przypadku rozwiązaniem jest także zdecydowanie się na ofertę firmy pozabankowej. Tak samo, jak w Polsce, aby móc otrzymać środki finansowe w Irlandii należy mieć odpowiednią zdolność kredytową, jak i pozytywną historią kredytową. Wiele zależy oczywiście od wysokości kwoty, o jaką stara się przyszły kredytobiorca. Chcąc otrzymać pożyczkę czy kredyt należy złożyć wypełniony wniosek z wymaganymi załącznikami. Osoby zamieszkujące Irlandię mogą skorzystać z wielu różnego rodzaju pożyczek i kredytów, takich jak: pożyczka ratalna, umowa sprzedaży kredytowej, pożyczka Credit Union, pożyczka osobista, pożyczka kredytowa, kredyty celowe (kredyt samochodowy, kredyt hipoteczny), kredyty w rachunku bieżącym. Po zgromadzeniu wymaganych przez firmy dokumentów warto zapoznać się z różnymi ofertami kredytowymi, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

Kredyt gotówkowy w Irlandzkim banku

Banki w Irlandii oferują swoim klientom wiele ofert kredytów gotówkowych, które mogą być przeznaczone na dowolnie wybrany cel. Są one udzielane na różnych warunkach, z którymi należy się zapoznać. Kredyt gotówkowy w Irlandii może być zaciągnięty w postaci kredytu na rachunku bieżącym. Polak musi więc mieć konto, na którym kredyt zostanie udzielony. Odsetki od kredytu gotówkowego w tym kraju wynoszą przeciętnie od 8 do 10 procent i dotyczą on realnego czasu korzystania ze środków. Do tego dochodzą pozostałe opłaty powiązane z obsługą kredytu. Kredyt gotówkowy może być także udzielony na bazie karty kredytowej, co pozwoli na uniknięcie opłacania odsetek od kredytu, o ile cała kwota wykorzystanych środków zostanie spłacona w wyznaczonym okresie. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie na zaciągnięcie długoterminowego kredytu gotówkowego. Poprzez zaciągnięcie średnio i długoterminowych pożyczek w banku Irlandzkim można zrealizować dowolne cele (remont mieszkania, zakup samochodu itp.). Klient zobowiązany jest do spłaty stałej kwoty raty kapitałowo-odsetkowej.

Niespłacanie kredytu zaciągniętego w Irlandii- czym grozi?

Zaleganie ze spłatą kredytu zaciągniętego w firmie pożyczkowej niesie ze sobą poważne konsekwencje. Niespłacone zobowiązanie prowadzi do kłopotów natury prawno-finansowej. Bank w przypadku braku porozumienia z kredytobiorcą rozpocznie całą procedurę windykacyjną, a także będzie dochodził swoich wierzytelności z przedmiotu lub prawa zabezpieczającego spłatę zobowiązania. Może też wejść na drogę sądową. Co ważne, kredytobiorca pogarsza w ten sposób swoją historię kredytową, co może doprowadzić do problemów z zaciągnięciem pożyczek w przyszłości.
Kontakt

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *