Po jakim czasie mozna dobrać pożyczkę w Providencie
Blog ogólnofinansowy

Po jakim czasie mozna dobrać pożyczkę w Providencie?

Pożyczki Provident Polska – krótki przewodnik

Czy potrzebujesz gotówki od ręki? Sprawdź ofertę Provident Polska i skorzystaj z pożyczki pozabankowe na dogodnych warunkach. Po jakim czasie możesz dobrać pożyczkę w Providencie? Sprawdzamy poniżej.

Czym jest pozabankowa pożyczka w Providencie?

Provident jest firmą pozabankową, która udziela pożyczek bez BIK i KRD osobom, które mają trudności finansowe i nie mogą otrzymać kredytu w banku. Nie mogą jednak mieć zajęć komorniczych bądź ich dane nie mogą znajdować się o zaległościach finansowych w Biurze Informacji Gospodarczej (BIK), Krajowym Rejestrze Dłużników (BIG), bądź innych rejestrach, do których jest wpisany dłużnik. Provident udziela im wtedy pożyczek w maksymalnej kwocie do 20 tysięcy złotych na maksymalnie 48 miesięcy z możliwością spłaty rat miesięcznych lub tygodniowych.

Jak działa Provident Polska?

Provident Polska S.A. jest firmą pozabankową, która prowadzi swoją działalność w ponad 20 krajach, jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). W odróżnieniu od innych firm pozabankowych Provident ma świetnie rozwiniętą sieć doradców finansowych, dzięki którym możesz szybko dotrzeć do klienta i przedstawić mu swoją ofertę. Firma oferuje pożyczki, które są produktami finansowymi krótkoterminowymi.

Jak przebiega procedura udzielania pożyczek przez Provident Polska?

Z oferty firmy pozabankowe Provident Polska możesz skorzystać na dwa sposoby: otrzymać pożyczkę przez Internet albo umówić się na spotkanie z doradcą  w celu jej wzięcia. Podczas wypełnienia wniosku potrzebny jest dowód osobisty. Niezależnie od tego, na który produkt finansowy zdecydujesz się każdorazowo jest jeden warunek do spełnienia to pozytywna weryfikacja sytuacji finansowej.

Czym jest pożyczka samoobsługowa?

To produkt finansowy, z którego korzystający klienci nie otrzymują pomocy od doradcy finansowego, a jedynie wysyłają aplikację z wypełnionymi danymi do pożyczkodawcy. O tym, czy zostali pozytywnie zweryfikowani, czy też nie otrzymają informację za drogą zdalną. Jeśli podczas brania pożyczki klient ma jakieś pytania, może je zadać w trakcie rozmowy telefonicznej z konsultantem.

Na jakich warunkach są udzielane pożyczki w Provident Polska?

Przed klientami, którzy chcą otrzymać pożyczkę pozabankową w Providencie stawiane są wymagania. Oto najważniejsze z nich:

  • Muszą być osobami pełnoletnimi
  • Muszą posiadać stałe zameldowanie poświadczone w dowodzie osobistym
  • Są obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej
  • Mają stałe źródło np. są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, pensję, rentę czy emeryturę

Przed podpisaniem umowy pożyczkobiorca jest zobowiązany do wypełnienia wniosku. Otrzymuje także formularz, na którym znajduje się informacja o tym, jakie koszty kredytu konsumenckiego poniesie. Umowa jest sporządzana pisemnie i dostępna w dwóch formularzach.

Jak przebiega weryfikacja klienta?

Provident Polska rozpatruje indywidualnie wniosek każdego klienta i na tej podstawie decyduje o pozytywnej bądź negatywnej weryfikacji. Natomiast tożsamość osoby korzystającej z pożyczki w Provident Polska jest sprawdzane za pomocą przelewu bankowego w kwocie 1 złotego. Firma zwraca sumę tej weryfikacji na konto klienta.

Jakie są koszty pożyczki w Provident Polska?

Na swojej stronie internetowej Provident udostępnia kalkulator pożyczek. Korzystając z niego, możesz dowiedzieć się tego, jakie koszty będziesz ponosił. Przedstawiane jest w nim RSSO, czyli roczna stopa oprocentowania pożyczki. Jej koszty obejmują także: prowizję, opłatę przygotowawczą, opłatę za elastyczny plan spłaty oraz odsetki.

Po ilu ratach można dobrać pożyczkę w Providencie?

Informację na temat tego, czy możesz otrzymać drugą pożyczkę, mając niespłaconą pierwszą, otrzymasz smsem. Posiadanie dwóch zadłużeń w tym samym czasie jest dozwolone w Provident Polska. Podczas udzielania drugiej pożyczki procedury przebiega tak samo, weryfikowana jest sytuacja finansowa pożyczkobiorcy. Nie trzeba także informować firmy o tym, na jaki cel jest zaciągana pożyczka.
Kontakt

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *