Załatwię kredyt w Niemczech
Finanse Polaków za granicą

Jak załatwić kredyt w Niemczech?

Pomoc w uzyskaniu kredytu w Niemczech

Uzyskanie kredytu gotówkowego przez obywatela Polski w Niemczech jest jak najbardziej możliwe. Należy jednak spełnić kilka podstawowych warunków i odpowiednio przygotować potrzebną dokumentację. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać kredyt w Niemczech i w jaki sposób przejść przez cały proces wnioskowania o pożyczkę?

Kto ma prawo do otrzymania kredytu gotówkowego w Niemczech?

Warunki udzielenia kredytu gotówkowego mogą różnić się w zależności od banku. Co do zasady jednak pożyczkobiorca musi spełnić trzy podstawowe kryteria, bez których otrzymanie kredytu w Niemczech jest niemożliwe. Są to:

 • kredytobiorca musi mieć ukończone 18 lat, 
 • kredytobiorca musi posiadać meldunek w Niemczech, 
 • kredytobiorca musi posiadać udokumentowane i regularne dochody.

Dodatkowe wymagania, jakie często można spotkać w Niemieckich bankach to posiadanie pozytywnej historii kredytowej (tzw. „Schufa”), posiadanie konta osobistego w danym banku oraz osiągać miesięczny dochód w wysokości określonej przez bank.

Jakie dokumenty są potrzebne przy wnioskowaniu o kredyt w Niemczech?

W zależności od rodzaju kredytu zakres potrzebnych dokumentów może być różny. Inne dokumenty będą potrzebne w przypadku wnioskowania o niewielki kredyt gotówkowy oraz w przypadku kredytu hipotecznego. Do podstawowych dokumentów niezbędnych do uzyskania kredytu gotówkowego w Niemczech zalicza się:

 • dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość kredytobiorcy, 
 • dokumenty potwierdzające zarobki (np. umowa o pracę, kontrakt),
 • wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy.

W przypadku kredytu hipotecznego do listy tej należy dołączyć szereg dodatkowych dokumentów, takich jak kopia umowy kupna-sprzedaży, wyciągi z ksiąg wieczystych nieruchomości, kosztorysy lub potwierdzenie wpłacenia wkładu własnego.

Jak załatwić kredyt w Niemczech? Pomoc w uzyskaniu kredytu w Niemczech

Uzyskanie kredytu w Niemczech jest możliwe, jednak nie zawsze jest to proste i nie każdy może otrzymać pozytywną decyzję. Każdy wniosek podlega indywidualnej ocenie specjalisty, który odrzuca wniosek lub przygotowuje indywidualną ofertę kredytową. Pod uwagę brane są takie kryteria jak staż pracy, forma zatrudnienia oraz historia kredytowa osoby wnioskującej. 

Większość banków oferuje możliwość złożenia wniosku przez internet. Najłatwiej jest, jeśli osoba wnioskująca jest klientem tego banku i posiada w nim konto. Wówczas cały proces jest wygodny i prosty. Wniosek można złożyć nawet przez aplikację mobilną. Dotyczy to oczywiście kredytów gotówkowych do określonej kwoty.

W przypadku większych kredytów lub kredytów hipotecznych konieczna jest wizyta w banku. Tam osoba wnioskująca dowie się jakie dokumenty są potrzebne i czy spełnia wszystkie wymagania stawiane przez bank. Na miejscu może złożyć wniosek i dostarczyć potrzebną dokumentację. W takich przypadkach warto zastanowić się na opcją skorzystania z usług doradcy kredytowego. Taka osoba rozezna się w ofertach banków i znajdzie tę, która najbardziej odpowiada potrzebą kredytobiorcy.

załatwię kredyt w niemczech

Rodzaje kredytów w Niemczech

Na niemieckim rynku bankowym znaleźć można wiele rodzajów kredytów. Do najczęściej oferowanych przez banki produktów należą:

 • kredyt konsumencki (gotówkowy), 
 • kredyt na samochód, 
 • kredyt hipoteczny, 
 • kredyt na karcie kredytowej, 
 • kredyt dla firm.

Otrzymanie kredytu przez obcokrajowca w Niemczech jest możliwe, jednak nie dla każdego. Kredyty przeznaczone są dla osób, które na stałe przebywają w kraju i osiągają regularne dochody. Wszystkie fakty należy odpowiednio udokumentować i można być pewnym, że zostaną one dokładnie zweryfikowane przez bank.

 
Kontakt

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *