Dlaczego warto skorzystać z pożyczki prywatnej
Pożyczki prywatne

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki prywatnej?

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki prywatnej?

Pożyczki prywatne to niezwykle ciekawa alternatywa dla kredytu bankowego. Konieczność dopełnienia wielu wymogów sprawia, że niestety nie każdy może taką pożyczkę otrzymać. W przypadku pożyczki prywatnej ten problem został jednak wyeliminowany. Jak? Przeczytaj i dowiedz się, dlaczego warto rozważyć skorzystanie z takiej pozabankowe formy finansowania!

Pożyczka prywatną – co to?

To kredyt, który jest finansowany przez osobę prywatną. Podobnie jak zwykłą pożyczkę bankową, otrzymuje się ją na postawie umowy, w której określa się m.in. termin oraz warunki spłaty zobowiązania. W przeciwieństwie do pożyczki bankowej podmiotem, który udziela pożyczki prywatnej, może być praktycznie każda osoba fizyczna. W dodatku nie musi ona posiadać żadnej, zarejestrowanej w tym kierunku działalności. Jednak zgodnie z zapisami ustawy o kredycie konsumenckim z 12 maja 2011 r. – osoba, która udziela kredyt, musi ujawnić pełne koszty pożyczki.

Pożyczka prywatna a wymagania

Zwykle wymogi stawiane przez kredytodawców nie są wysokie. Zazwyczaj osoba starając się o przyznanie finansowania, musi:

 • Mieć ukończone 18 lat.
 • Posiadać polskie obywatelstwo.
 • Mieć przy sobie dowód osobisty.

W przeciwieństwie do pożyczek bankowych nie wymaga się zatem żadnego zaświadczenia o dochodach. Formalności zostały tu bowiem skrócone do minimum. Warto również wspomnieć o tym, że osoby udzielające pożyczki prywatne nie tylko nie weryfikują zdolności kredytowych osób, które się o nie ubiegają, ale i nie sprawdzają swoich klientów w rejestrze BIK, KRD itp. Czasami jednak przy umowach na wyższe sumy, wymaga się poręczyciela, czy zabezpieczenia w postaci podpisanego weksla.

Pożyczki prywatna online

Dla kogo są pożyczki prywatne?

Skrócone do minimum formalności oraz bardzo niewielkie wymogi sprawiają, że pożyczki prywatne cieszą się dużą popularnością. Zwłaszcza wśród osób, które nie mogą ubiegać się o kredyt w banku. Wśród nich znalazły się m.in. osoby zadłużone oraz te, które figurują w rejestrach BIK, KRD. Taka forma pożyczki jest również ratunkiem dla osób, które np. w związku z nieterminową spłatą swoich zobowiązań (np. karty kredytowej) mają negatywną historię kredytową. To właśnie takie niuanse często dyskwalifikują kredytobiorców w oczach banków.

Zalety i wady pożyczek prywatnych

Do najważniejszych zalet pożyczek prywatnych należą m.in.:

 • Prostota – proces jest skrócony do minimum formalności;
 • Elastyczność – to obie strony wspólnie decydują o tym, jak będę wyglądać warunki pożyczki;
 • Brak wysokich wymogów – kredytodawca nie weryfikuje zdolności kredytowych swojego klienta.

Niestety oprócz wielu zalet, pożyczka pozabankowa posiada również kilka istotnych wad. Wśród należy wymienić m.in.:

 • Ryzyko związane z pożyczeniem środków od instytucji pozabankowej;
 • Koszty pożyczki – często wyższe niż w przypadku kredytów bankowych;

Niewątpliwie jednak dla wielu osób taka forma pożyczki jest jedyną możliwością finansowania nagłych, cieplarnianych wydatków.

Czy pożyczki prywatne są bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy pożyczka pozabankowa jest bezpieczna? Wbrew pozorom jest ona znacznie gorzej postrzegana, niż powinna być. Jeżeli bowiem została ona zaciągnięta na podstawie starannie sporządzonej umowy – taka pożyczka nie powinna stanowić zagrożenia. Wiele osób decyduje się również na zaciągnięcie prywatnej pożyczki u osób z rodziny lub grona znajomych. W takim przypadku ocenia się, że ryzyko jest naprawdę bardzo znikome. Decydując się na kredyt prywatny, należy pamiętać o tym, że tego rodzaju finansowanie praktycznie nie podlega praktycznie kontroli organów państwowych. Niezależnie od podjętej decyzji, zawsze należy także dokładnie czytać zapisy zawarte w umowie.
Kontakt

  Jeden komentarz

  • Barbara

   Witam serdecznie proszę o kontakt w sprawie pożyczki, już nie wiem gdzie mam szukać pomocy cały czas trafiam na oszustwo mój numer telefonu 793742996 mój e-mail barbara.walusiak@onet.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *