Potrzebujesz pieniedzy na już
Pożyczki prywatne

Potrzebujesz pieniedzy na już?

Potrzebujesz pieniedzy na już? Sprawdź co możesz zrobić!

Znajdujesz się w trudnej sytuacji finansowej? Masz w planach nagły wydatek, na który nie jesteś gotowy? Niezależnie od tego, na które z wyżej podanych pytań odpowiedziałeś twierdząco, rozwiązaniem Twojego problemu mogą okazać się pożyczki prywatne. Jeśli zatem jesteś zainteresowany tym tematem i chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury, a z pewnością nie będziesz żałować.

Co to są pożyczki prywatne?

Pożyczki prywatne cieszą się coraz większą popularnością. Mimo to wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, czym tak właściwie są wyżej wspomniane pożyczki oraz z jakimi zobowiązaniami się wiążą. Otóż jak łatwo można się domyślić, pożyczki prywatne to nic innego pożyczka bądź też mały kredyt, który zaciąga się od osoby fizycznej. Jest to prawdopodobnie najbardziej istotna informacja, która odróżnia pożyczki prywatne od tradycyjnych form kredytowych. To, o czym warto wspomnieć, mówiąc o pożyczkach prywatnych to przede wszystkim fakt, że w takiej sytuacji nie obowiązują limity oraz zasady odgórnie ustalone przez instytucje bankową bądź firmę kredytującą. W przypadku pożyczki prywatnej, jej zasady najczęściej są zależne od kredytodawcy, jednak można liczyć na pewnego rodzaju negocjacje.

Dla kogo jest pożyczka prywatna?

Odpowiadając na to pytanie, z łatwością można stwierdzić, że niemal każdy może skorzystać z tej opcji, warto jednak podkreślić, że pożyczka prywatna jest szczególnie korzystna dla osób, które nie mogą ubiegać się o tradycyjny kredyt bankowy. Zła historia kredytowa bądź inne aspekty, które wykluczają Cię z możliwości uzyskania określonej kwoty od instytucji zajmujących się udzielaniem pożyczek, nie stanowi żadnego problemu, gdy w planach masz uzyskanie środków od osoby prywatnej.

Tego typu pożyczki mają wiele zalet z punktu widzenia kredytobiorcy. Należy bowiem jasno podkreślić, że osoba ubiegająca się o pożyczkę prywatną nie ma obowiązku okazywać swojej historii kredytowej, ani różnego rodzaju zaświadczeń, które są niezbędne w trakcie tradycyjnego postępowania bankowego. Co więcej, pożyczki prywatne często są udzielane osobom w trudnej sytuacji, które nie posiadają stałego miejsca zatrudnienia bądź w swojej historii mają zajęcia komornicze.

Czym różnią się pożyczki prywatne od tradycyjnych kredytów udzielanych w bankach?

Podstawową cechą różnicującą te dwa przypadki są zasady prawne, które je regulują. Pożyczka prywatna podlega wyłącznie przepisom z kodeksu cywilnego oraz ogólnego Prawa wekslowego. Dzięki temu, zarówno inwestor, jak i pożyczkobiorca mogą czuć się zabezpieczeni, przy jednoczesnej swobodzie, ustalania oraz negocjowania warunków, na których ma odbyć się pożyczka. Przejrzyste oraz logiczne zasady sprawiają, że cały proces jest szybki oraz relatywnie łatwy. Konsumenci, którzy zdecydują się na złożenie wniosku o pożyczkę, mogą liczyć na jego rozpatrzenie, nawet w ciągu jednego dnia.

Potrzebujesz pieniędzy na już? Sprawdź o czym należy pamiętać, biorąc pożyczkę prywatną

Podobnie jak w przypadku kredytu bankowego lub tak zwanej chwilówki, również podczas pożyczki prywatnej, należy bardzo dokładnie sprawdzać warunki kredytowania. Jest to niezwykle istotny punkt, zwłaszcza z punktu widzenia osoby spłacającej zobowiązanie. Jeśli zatem masz w planach pożyczkę u prywatnego inwestora, zapoznaj się ze wszystkimi zasadami, oraz dokładnie przeanalizuj umowę. To właśnie umowa stanowi potwierdzenie wzięcia pożyczki, dlatego zwróć szczególną uwagę na jej treść. To, o czym warto wiedzieć, czytając tego typu umowy to przede wszystkim fakt, że spłata pożyczki przez cały jej okres powinna odbywać się na takich samych zasadach. Jeśli w umowie nie ma wzmianki na ten temat, zaproponuj dodanie tego punktu.

Zalety pożyczki prywatnej

Podsumowując wyżej wymienione informacje, pożyczka prywatna jest opcją dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu w bankach lub pożyczek w instytucjach zajmujących się ich udzielaniem.

Do najważniejszych zalet pożyczek prywatnych należą:

 • Brak konieczności posiadania stałego zatrudnienia,
 • Brak konieczności okazania świadczeń,
 • Kredytodawcą jest prywatny inwestor,
 • Podczas całej procedury, nie sprawdza się baz dłużników ani historii kredytowej,
 • Zabezpieczenie stanowi weksel,
 • Bez zostawiania śladu w BIK,
 • Szybka oraz sprawna realizacja pożyczki.

 
Kontakt

  5 komentarzy

  • andrzej

   Serdecznien witam bardzo prosze o udzielenie mi pozyczki 20000 zl na 60 miesiecy jestem emerytem netto 3256 dorabiam 1200-1500 bardzo pilnie potrzebuje pozyczki pozdrawiam

   • Barbara

    Witam serdecznie pilnie potrzebuje pożyczki 25 tyś na 5 lat. Jestem osobą pracujacom na umowę o pracę proszę o kontakt numer telefonu 793742996 z poważaniem Barbara Walusiak

  • Anna

   Witam,
   Zwracam się z prośbą o otrzymanie prywatnej pozyczki bez przedpłat i opłat najlepiej jak najszybciej na kwotę 60 000 zł rozkładając spłatę kwoty pożyczki na 84 miesiące. Czekam na odpowiedź na e-mail annaholicka.ah@gmail.com
   Pozdrawiam

  • Pożyczka prywatna pod weksel

   Witam.
   Pilnie potrzebuję pożyczki prywatnej w kwocie 25000 zł na 48 miesięcy.
   Pracujè na umowę o pracę.
   Proszę o pilny kontakt
   zofiaczerniak59@gmail.com
   lub telefoniczny 571096328.
   Sprawa bardzo pilna

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *