Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie
Pożyczki prywatne

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

Pożyczka prywatna to ratunek dla wszystkich, którzy potrzebują nagłego przepływu gotówki. Brak sprawdzania w bazach dłużników, weryfikacji historii kredytowej, czy konieczności dostarczania zaświadczeń sprawia, że skorzystać z niej może praktycznie każdy. Ogrom zalet sprawia, że taka forma finansowania staje się coraz bardziej popularna. Pytanie tylko, gdzie można dostać pożyczkę prywatną? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Pożyczka prywatna – sposób na wyjście z finansowego dołka

Istnieje wiele mitów na temat prywatnych pożyczek. Wbrew pozorom nie taki jednak wilk straszny, jak go malują. W rzeczywistości bowiem są to bezpieczne pożyczki, które dla wielu osób stanowią ostatnią deskę ratunku. Dlaczego? Jest tak, ponieważ osoby udzielające pożyczek prywatnych nie weryfikują, czy osoba ubiegająca się o kredyt znajduje się na liście dłużników, pracuje na czarno, czy ma nad sobą komornika. Taką pożyczkę może więc dostać każdy – nawet pomimo całkowitego braku lub negatywnej historii kredytowej. Co więcej, jest ona przyznawana na jasnych warunkach, a osoby jej udzielające często nie wymagają żadnych zabezpieczeń. Mogą się więc o nie ubiegać wszyscy, którzy spotkali się z odmową ze strony banku, parabanku, czy innej instytucji udzielającej pożyczek. Czy obawy względem takiej formy finansowania są więc uzasadnione? Absolutnie nie! Pożyczki prywatne, jak każde inne są udzielanie na zasadach regulowanych prawem.

Szybko i bez zbędnych formalności

Pożyczka prywatna to ratunek dla każdego, kto potrzebuje pieniędzy na teraz. W przeciwieństwie do kredytów bankowych nie ma bowiem potrzeby sprawdzenia klienta w rejestrze Biura Informacji Kredytowej, zaglądania do jego historii kredytowej, czy weryfikowania zaświadczeń o zarobkach. Kredytobiorca nie musi składać stert dokumentów, dzięki czemu droga do pozyskania środków jest maksymalnie uproszczona. Na tym jednak jeszcze nie koniec jej zalet. Jak się bowiem okazuje, pożyczka prywatną nie wymaga przedstawiania przez kredytobiorcy poręki majątkowej, czy hipoteki. Jest ona po prostu udzielana na weksel – i to praktycznie od ręki.

Warunki pożyczki prywatnej

Mocnym atutem tego typu pożyczek jest fakt, iż są one udzielane na bardzo atrakcyjnych warunkach. Brak hipoteki, czy żyranta sprawia, że taką szybką pożyczkę może otrzymać praktycznie każdy. Warto również wspomnieć, że w przypadku aplikowania o nią, bardzo często można negocjować warunki zawarcia umowy. Zasady finansowania z reguły są ustalane w trakcie specjalnie zorganizowanego spotkania, na którym kredytobiorca spotyka się z kredytodawcą, by omówić szczegóły zawarcia umowy. To daje pożyczkobiorcy możliwość wynegocjowania warunków. Oczywiście w sytuacji, w której nie odpowiadają nie pożyczkobiorcy – zawsze można zrezygnować z podpisania umowy. Wiele osób udzielających takich pożyczek jest jednak skłonna pójść na pewne ustępstwa względem klienta. Zwłaszcza jeżeli ten jest w naprawdę trudnej sytuacji finansowej.

Gdzie można pożyczyć pieniądze prywatnie?

Pożyczka prywatną to szczególny rodzaj finansowania, którego nie znajdzie się w ofercie banków, parabanków, czy innych instytucji finansowych. Dlaczego? Jest tak, ponieważ tego typu pożyczkę zaciąga się u osoby prywatnej, czyli inwestora. To właśnie on pożycza osobie potrzebującej pieniądze, które są częścią jego własnego kapitału. Można więc powiedzieć, że wygląda to tak, jakby pożyczać środki od znajomego lub kogoś z rodziny. Oczywiście z tą różnicą, że do pożyczone kwoty trzeba będzie doliczyć odsetki. Można więc powiedzieć, że inwestor to osoba, która może uratować z opresji każdego, komu odmówił bank lub inne instytucje pożyczające pieniądze. Jeżeli więc i Ty spotkałeś/spotkałaś się z odmową ze strony banku – nie poddawaj się! Nie wszystko jeszcze jest stracone. Wystarczy, że zapoznasz się z ofertą pożyczek prywatnych, a następnie skontaktujesz z inwestorem, który umówi się z Tobą na spotkanie, aby omówić warunki zaciągniętej pożyczki. Pamiętaj, że spotkanie nie zobowiązuje Cię do podpisania umowy – to Ty decydujesz o tym, czy chcesz z niej skorzystać!




Kontakt

    8 komentarzy

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *